DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ ARTIK SADECE ZİRAAT BANKASINDAN ÖDEME KABUL EDEBİLECEĞİZ.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ. SAYGILAR BETAKART...KAPAT

Paykasa Kart Bozdurma

Online ortamlarda alışveriş yaparken çoğunlukla kredi kartı kullanılır. Kredi kartı kullanılarak özellikle de internet ortamında alışveriş yapmak, dolandırıcı mağduru olmak yönünden ciddi riskler taşımaktadır. Bunun nedeni kredi kartı kullanımı ile internet ortamında yapılan alışverişlerde kişisel bilgi paylaşımının gerekliliği durumudur. Sanal ortamlarda işinin uzmanı olan dolandırıcılar cirit atmaktadır. Bu nedenle kredi kartını sık sık online alışveriş amaçlı kullanmak kolaylık sağladığı gibi çok ciddi riskleri de beraberinde getirebilmektedir. Böylesi ciddi sorunlara neden olabilecek durumlarla karşılaşmak istemeyen kişiler için son derece güvenli bir alışveriş ortamı sunan ön ödemeli paykasa kart oldukça cazip hale gelmektedir.

Paykasakart Bozdurma İşlemi Nasıl Gerçekleşir?
Paykasa kart bozdurma işleminin gerçekleşme süreci; Sahibi olduğunuz Paykasa'nın içinde yapmış olduğunuz alışverişler sonrası kalan, ya da hiç harcama yapmadan bozdurmaya karar verdiğiniz Paykasa'nın içinde mevcut olan miktarı istemeniz durumunda nakit olarak alabilme imkânına sahip olabilmektesiniz. İlk olarak bozdurma işlemine tabi tutulacak olan Paykasa'nın içinde mevcut olan para miktarı hesaplanır. Hesaplanan miktar mevcut kura göre çevrilir ve daha sonra Paykasa kullanıcısının belirtmiş olduğu banka hesap numarasına kısa süre içerisinde nakit tutar olarak gönderme işlemi gerçekleştirilir.
Paykasa bozdurma işlemini gerçekleştireceğiniz internet sitelerinin güvenilir olmasına dikkat edilmesi oldukça önemli bir konudur. Kartı bozdurma işlemi gerçekleştirilmeden önce Paykasa kartın alınmış olduğu site ile iletişime geçmek, dolandırıcı mağduru olmamak için büyük bir önem taşımaktadır.
BETAKART Güvencesi altında olan paykasatr 'de gerçekleştireceğiniz Paykasa bozdurma işlemleri aynen Paykasa alma işlemlerinde olduğu gibi hızlı ve kolay yapılmaktadır.
Sahip olduğunuz Paykasa ile para çekmiş olsanız dahi BETAKART firmasından aldığınız gibi size 16 haneli bir Paykasa şifresi verilir. Size verilen şifre ile birlikte banka hesap bilgilerinizi Paykasa kartı bozdurmak için iletişime geçtiğiniz BETAKART müşteri temsilcisine iletmeniz yeterli olacaktır. Bozdurma işlem sürecinin tamamlanmasından 5 dakika kadar kısa bir süre içerisinde belirtmiş olduğunuz şifre kontrol edilir ve kartınızdaki mevcut tutar nakit olarak vermiş olduğunuz banka hesabına havale edilir. Ancak unutulmaması gereken konu bozdurma güncel € kurları ve vereceğiniz e-pin Paykasa şifresinin tutarına göre değişkenlik gösterir.
Paykasa Kartın Sahip Olduğu Özellikler
Çok sayıda internet sitesi üzerinden satışı yapılmakta olan Paykasa, Türkiye’de çokça tercih edilen bir ön ödemeli karttır. Çok sayıda internet sitesi üzerinde alışveriş yapmakta kullanılabilen bir sanal kart çok basit ve hızlı bir sistemi vardır. Paykasa ile yapılan alışverişlerde sadece tek bir şifre ile güvenli bir şekilde alışveriş imkânı bulunmaktadır. Paykasa ile yapılan alışverişlerde ve Paykasa kart alım işlemleri esnasında hiçbir şekilde kişisel bilgiye ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu özelliği sayesinde alımı ve kullanımı esnasında kişisel bilgilerin istenmesi söz konusu değildir.
Paykasa kartlar Euro cinsinden tutara sahiptirler. Bu özellikleri sayesinde kullanıcısına istedikleri şekilde kullanım imkânı sağlarlar. Paykasa sanal kartlarla ilgili bir diğer önemli detay da kişisel bir kart olmamasıdır. Bu nedenle kim tarafından kullanıldığının hiç bir önemi yoktur. Paysa kart kullanımına şifrenin alımından itibaren başlamak mümkün dür. Paykasa alımında ödenen tutarın bitmesi durumunda mevcut şifre geçersiz olacaktır. Tek kullanımlık bir özelliği bulunmasından ötürü tekrar para yüklemesi yapılamaz. İhtiyaç duyulması halinde başka bir Paykasa kart alma imkânına sahipsiniz.
İnternet ortamında güvenli alışverişin keyfini çıkarmak isteyenler için en mükemmel alışveriş imkânı veren araçlardan biridir. Kullanımı oldukça kolaydır. Tek kullanımlık olması bakımından dolandırıcılık mağduru olmaktan korunmuş olursunuz. Normal kredi kartı kullanımlarında karşılaşılma ihtimali olan tehlikelerden Paykasa kart sayesinde korunmuş olmanın ayrıcalıklı keyfiyle dilediğiniz alışveriş sitesinden dilediğiniz şekilde, güvenlik endişesi taşımadan alışveriş yapmanın hazzını gönlünüzce yaşaya bilirsiniz. Nakit paraya ihtiyaç duymanız halinde kolaylıkla bozdurulabilir olması Paysa kart kullanımının bir diğer cezbedici özelliğidir.