DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ ARTIK SADECE ZİRAAT BANKASINDAN ÖDEME KABUL EDEBİLECEĞİZ.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ. SAYGILAR BETAKART...KAPAT

paykasa ile alışveriş yapılan siteler

Paykasa İle Alışveriş Yapılan Siteler

Paykasa'yı tanımlayacak olursak, ön ödemeli bir kart sistemi diyebiliriz. Paykasa'nın herhangi bir kredi kartından hiç bir farkı bulunmamaktadır. Tek fark kartımızın sanal kart özelliği taşıyor olmasıdır. Paykasa ile internette tıpkı kredi kartımızla yaptığımız gibi alışveriş yapabiliriz. Tek yapmamız gereken firmanın bize verdiği 16 haneli kart numarasını, ödeme yaparken kart numarası hanesine yazmak. Bu kadar kolay ve basit bir yöntemdir.

Nasıl paykasa sahibi olurum?

Paykasa sahibi olmak sandığınızdan çok daha kolay. Sürekli irtibat halinde bulunabileceğiniz paykasa müşteri hizmetleri size hizmet sunmaktadır. Dilerseniz canlı yardım aracılığı ile anında bir temsilci ile irtibata geçebilir ve bilgi alabilirsiniz. Almak istediğiniz miktarı belirledikten sonra müşteri temsilcisine miktarı bildirmek ile işe başlıyoruz. Müşteri temsilcisinin bize bildirdiği hesaba gerekli meblağı yatırdıktan sonra paykasa işlemleriniz başlatılmaktadır. Gerekli meblağ paykasanın hesabına geçtikten sonra müşteri temsilcisi bizimle iletişime geçerek sanal kart numaramızı bildirecektir. Bu aşamadan sonra dilediğimiz gibi internetten alışveriş yapabiliriz. Bu işlemin normal kredi kartı ile alışveriş yapmaktan hiç bir farkı yoktur.

Paykasanın en önemli özelliği kullanmadığınız paykasaları bozdurabilir, tekrar lira olarak hesabımıza geçirebiliriz. Ayrıca internetten alışveriş yaparken güvenemediğimiz sitelere kart numaramızı verirken tereddüt edebiliyoruz. Bu durumda sadece ürün bedeli kadar pakasayı paykasatr sitesi aracılığı ile sanal bir karta dönüştürerek, yüksek limitli kartımızı riske atmadan kolaylıkla güvenli alışverişimizi tamamlayabiliriz. Paykasaları euro üzerinden satın alabiliyorsunuz. Miktar arttıkça avantaj miktarı da artmaktadır. Euro olarak satın alsak bile Türk parası olarak ta harcama yapabilmekteyiz.

Unutmamamız gereken bir kaç ayrıntıdan sonra yazımızın kalanına geçebiliriz. Her paykasa alışveriş kartımız sadece tek kullanımlıktır. Tekrar doldurulması söz konusu değildir. Dilerseniz yeni paykasa almanız gerekmektedir. Ayrıca paykasa alışveriş kartını kullanabilmek için mutlaka 18 yaş ve üzeri olmanız gerekiyor.

Reşit olamayan bireyler paykasa alışveriş kartı hizmetinden maalesef ki yararlanamayacaklardır. Ayrıca son olarak paykasa alışveriş kartınızın süresi 1 yıl olmaktadır. 1 yıl süresince dilediğiniz an kartınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca paykasa işleminizi yaptığınız sitenin orjinal olduğuna mutlaka emin olmadan işlem yapmayınız.

Paykasa güvenli midir?

Kafanıza bu tarz soruların takılması oldukça doğaldır. Fakat hiç bir şekilde endişe etmenize gerek yoktur. Paykasa işleminizi orjinal paykasatr sitesinden yaptığınız takdirde hiç bir sorunla karışılamayacaksınız. Sanal alışveriş kartı olarak en çok kullanılan ve tercih edilen sistemlerin başında gelen paykasa, bu farkını değişik sistemi ve ara yüzüne borçludur. Ayrıca en ufak sorunla karşılaştığınız takdirde kolayca muhattap bulabileceksiniz. Canlı destek, mail adresleri ve telefon numaraları ile 7/24 güven içinde sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Yine de aklınıza takılan soru işaretleri var ise, sanal ortamda sitemiz adına yapılan yorumları bulabilir ve okuyabilirsiniz. Böylece yapılan olumsuz yorumların sadece orjinal olmayan sitelerden kaynaklandığını göreceksiniz.

Ve ilk defa alışveriş yapacağınız alışveriş sitelerini kullanırken, paykasa ile ödeme yaparak güvenliğinizi iki katına çıkartabilirsiniz. Hesabımıza yabancı para tanımlayabildiğinizden dolayı yurt dışı alışveriş sitelerini de artık korkmadan kullanabilirsiniz.

Paykasa kartı nerelerde kullanılabilir?

Bilindiği üzere paykasa alışveriş kartı bir ön ödemeli kart özelliği taşımaktadır. Birebir kredi kartı özelliği taşıyan paykasa alışveriş kartı, kredi kartımızı kullanabildiğimiz bütün internet sitelerinde alışveriş yapılırken kullanılabilmektedir. Elektronik ortamda yapacağımız bütün alışverişlerinizde, kredi kartımıza gerek olmaksızın paykasa alışveriş kartınızı kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bütün e ticaret sitelerinde kullanabileceğimden yukarıda bahsetmiştik. Bu sitelerden başlıcaları,

- Bilindik belli başlı alışveriş sitelerinde,

- Sanal ortamda oynanan oyunlara güvenli bir şekilde oyun parası yüklemek istediğinizde,

- Ve bütün mobil ödemeleriniz de paykasa alışveriş kartınızı kullanabilirsiniz.

Paykasa alışveriş kartının ne gibi avantajları bulunmaktadır?

Paykasa alışveriş kartı ile yapılan bütün ödemeleriniz de birçok avantaj ile karşı karşıya kalmaktayız. Bunlardan en bilinenleri şu şekildedir;

- Paykasa alışveriş kartı güvenli bir sanal kart olduğundan dolayı, çalınma, kaybolma gibi risklerle bizi karşı karşıya bırakmaz.

- Paykasa ile alışveriş oldukça kolay ve basittir. Limit dolma sorunları kredi kartında olduğu gibi problem olmamaktadır. Anında çok kısa bir süre de gerekli limitte paykasa alışveriş kartına sahip olabilirsiniz.

- Kullanım alanı oldukça geniş ve yaygındır. Kolayca istediğimiz birçok siteden alışveriş imkânı sunar.

- Paykasa işlemini havale ile bedelini nakit ödeyerek yaptığımızdan dolayı, ödemesi peşin yapılır. Ve ön ödemeli olmasının bir avantajı olarak, ödeme yaparken bir zorluk çekmeyiz. Herhangi bir son ödeme tarihi bulunmamaktadır. Bütçemizi aşmadan, hesabımızda ki meblağ kadar harcamalar yaparız ve limitimizi aşıp zorluk çekmeyiz.

- Paykasa alırken orjinal paykasatr sayfası kullanıldığı takdirde, son derece güvenilir bir site olduğundan dolayı hiç bir mağduriyet yaşamazsınız.

- Kartınızı son kuruşuna kadar kullanabilirsiniz. Kredi kartları gibi yüksek faizleri yoktur. Komisyon bedelleri Euro’nun dalgalanmasına göre belirlenir. Sürpriz faizlerle karşılaşmazsınız.

Kullanmadığım paykasa'ları ne yapabilirim?

Paykasa ile yapılan işlemler son günlerde oldukça yaygınlaşmıştır. Bunun en büyük sebebi yukarıda da bahsettiğimiz gibi bize güven vermesidir. Ayrıca hesabımıza tanımladığımız bütün paykasalarımızı kullanmak zorunda değiliz. Kullanmadığımız paykasalarımız kartımızda yanmaz. Eğer sanal kartımızda ki paykasalarımızı bir sene için de kullanmayacağımızı düşünüyorsak bu süreyi geçirmeden bozdurabiliriz. Bu işlem döviz bozdurmaktan farksızdır. Paykasa alışveriş kartımızdaki paraları bozdurma işlemini yapmak için aşağıdaki adımları sırası ile gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır;

- İlk olarak paykasatr sitesi ile irtibata geçmemiz gerekmektedir. Bu işlemi canlı yardım, mail ya da paykasatr internet sitesinde bulunan telefon yardımı ile yapabilirsiniz.

- İrtibata geçtiğiniz temsilciye bozdurma talebinizi ilettiğiniz takdirde size en yakın zaman da yardımcı olacaklardır.

- İrtibatta bulunduğunuz temsilcinize paykasa sanal kartınızın 16 haneli numarasını vermeniz gerekmektedir. Bu sayede size yardımcı olan temsilcimiz, hesabınızda ki kullanılabilir paykasa miktarını görerek derhal işlemlere başlayacaktır.

-Paykasa alışveriş kartınıza tanımlanan miktar euro üzerinden yatırıldığı için, hesabınızda ki meblağ da, bozdurmak istediğiniz günün euro kuruna göre hesaplanır. Ve Türk lirasına dönüştürülür.

- Hesaplanan meblağ, müşteri temsilcimize belirttiğiniz ilgili banka hesap numarasına yatırılır.

- Eğer talebiniz o gün mesai saatleri içerisinde ise gün için de kısa zamanda, paranız ilgili hesabınıza aktarılmaktadır.

Paykasa ile alışverişleriniz de tasarruf yapmanız daha kolay bir hale gelmektedir. Öyle ki yüksek limitli kredi kartlarımız ile sanal alışveriş yaparken, ihtiyacımız olmayan birçok ürüne yönelebiliyor ve ihtiyaç dışı ürünleri piyasa fiyatının üstüne satın alabiliyoruz. Bu tarz durumlarla maruz kalmamak için bile sanal ödeme yöntemi kullanan müşteriler mevcuttur. Paykasa alışveriş kartı ile limitiniz bankanın verdiği kadar dolgun değil, sizin belirlediğiniz rakam kadar olmaktadır.

Ayrıca uygun olduğu gerekçesi ile artık pek çok kişi, kıyafet, teknoloji, parfüm, kitap vb. ihtiyaçlarını çeşitli sanal alışveriş sitelerinden karşılamaktadırlar. Bize fiyat ve zaman tasarrufu sunduğundan dolayı sıkça tercih ettiğimiz bu yöntem, ayrıca birçok kişinin de mağdur olmasına yol açabiliyor. Çok bilindik ve tanıdık alışveriş sitelerinin ara yüzleri taklit edilerek hazırlanan birçok sahte alışveriş sitesi de internet aleminde mevcuttur. Buna kanan müşteriler küçük meblağları tasarruf etmeye çalışırken kredi kartı bilgilerini üçüncü kişilerin elde etmesine olanak tanıyabiliyorlar.

Biz bu durumun farkına varana kadar bütün limitimiz harcanmış oluyor. Ve bu sahte internet sitelerinin sorumluları da kolay kolay bulunamadığından dolayı paramızı kurtarmamız mümkün olmuyor. O yüzden paykasa ile sanal alışveriş yapmanın en güzel yanı herhangi bir sorunda sadece karttaki miktar kadar mağdur olabilirsiniz. Kartınızda ki miktar göz önüne alındığında bu miktar size önemsiz gelecektir.