DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ ARTIK SADECE ZİRAAT BANKASINDAN ÖDEME KABUL EDEBİLECEĞİZ.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ. SAYGILAR BETAKART...KAPAT

Paykasa Bayiliği


İnternet üzerinden alışveriş yapan insanların çok sıklıkla kullandığı kredi kartlarının ne kadar güvenli olduğu her zaman için sorulagelmiş bir soru olmuştur. Sanal ortamda çokça bulunan dolandırıcıların çok rahat bir şekilde şifrelerini kırdığı kredi kartları, kullanıcıları bazı durumlarda çok büyük sorunlar açabilmektedir.
Yüksek tutarlarda harcama yapılmasının yanında kullanıcısına ait birçok bilgiye sahip olması kredi kart sahipleri tedirgin etmektedir. Bu nedenden dolayı birçok kişinin en basit işlemlerde dahi internet ortamında kredi kartı kullanmadığı görülmektedir. Ancak teknolojinin gelişmesiyle artık bir zorunluluk haline gelen bu durum için alternatif kartlar üretilmektedir. Bunlardan belki de en çok kullanılanı Paykasa Kart diyebiliriz. Ön ödemeli ve son derece güvenlik önlemli Paykasa, ülkemizde de kısa sürede yaygınlaşmıştır. Birçok online satış yapan firma tarafından kullanılan bu kartlar, aynı zamanda zahmetsiz bir alışveriş keyfi sağlamaktadır.
Paykasa Kart Alma İşlemi
Birçok internet sitesinde satışı yapılan Paykasa Kart almak istenmesi halinde biraz dikkatli olunması gerekmektedir. Güvenilir ve kaliteli sitelerden alınması tavsiye edilmektedir. Bazı durumlarda kart alımı sırasında yapılan hileler olabilmektedir. Bu nedenle canlı destek hattı olan ve son derece profesyonel çalışan satış noktalarında alınması çok daha sağlıklı olacaktır. Paykasa kart alımı sırasında kullanıcıya ait kişisel bilgilerin istenmesi söz konusu değildir.
Ayrıca herhangi bir nedende dolayı da ek ücret talep edilmemektedir. Kartın içinde bulunan Euro cinsinden tutarın ödenmesi kart alımı için yeterli olmaktadır. 10 Euro, 20 Euro, 30 Euro, 50 Euro, 100 Euro gibi çok farklı tutarlara sahip kartlardan istenilen seçilmesi mümkündür. Paykasa bayiliği için herhangi bir ödeme yapılmamaktadır. Kartın kullanımı için ise tek bir şifre yeterli olacaktır. Bunun dışında hesap numarası, kart numarası, güvenlik numarası gibi kredi kartında olan bilgiler yer almamaktadır. Bu durumda kartın kullanımını son derece basit hale getirmektedir.
Paykasa Kullanım Olanakları
Paykasa Bayiliği yapan internet sitelerinden alınan Paykasa Kart, birçok e-ticaret sitesinde de kullanılabilir. Ayrıca anlaşmalı yer ve şirketlerden de alışveriş yapılabilir. Alışveriş sırasında seçilen ürünün alım işlemi için 16 haneli şifre yeterli olmaktadır. Bu şifrenin uygun yere düzgün ve doğru bir şekilde yazılması ile işlem gerçekleşecektir. Bu işlem sırasında da kullanıcıya ait bir bilgi sorulmamaktadır. Kredi kartları ile kıyas yapılması durumunda ise çok daha hızlı ve kolay bir şekilde işlem yapıldığı görülmektedir.
Herhangi bir şekilde uzun numara yazılmasına gerek duyulmadan işlem yapılmaktadır. Ayrıca banka ile iletişime geçilmeden onaylandığı içinde birkaç saniye içinde gerçekleştirilir. Hiçbir kişisel veriye sahip olmaması ve ön ödemeli bir işleyişi bulundurmasından dolayı da güvenlik sorunu yaşanması mümkün değildir. Sanal ortamda bulunan dolandırıcılar için cazip bir kart olmamakla birlikte şifresinin çözülmesi de mümkün değildir.
Paykasa İptal Özelliği
Paykasa Kart içinde bulunan tutarın bitmesi durumunda ise otomatik iptal özelliği devreye girmektedir. Bu nedenle kartın tekrar kullanımı imkâna dâhilinde değildir. Ancak istenmesi ve talep edilmesi halinde bir başka kart alımı yapılabilir. Aynı kartın kullanımının mümkün olmaması güvenlik açısından da faydalı olmaktadır. Bu sayede herhangi bir şekilde şifresinin çalınması durumunda yüksek tutarlarda bir harcama yapılması da olanak dışındadır. En fazla kartın içindeki tutarın harcanması mümkün olabilmektedir. Aynı zamanda istenmesi halinde kartın içinde kalmış olan tutar, nakit olarak da alınabilir. Güvenilir siteler aracılığı ile yapılması tavsiye edilen Paykasa bozdurma işlemi ile tutar hesaplanır ve kura göre çevrilir. Euro cinsinden çevrilen tutarın kullanıcının istediği banka hesabına havale olması da çok kısa bir sürede gerçekleşmektedir.