DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ ARTIK SADECE ZİRAAT BANKASINDAN ÖDEME KABUL EDEBİLECEĞİZ.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİNİZ. SAYGILAR BETAKART...KAPAT

havale ile paykasa nasıl alınır

Güvenli Teknoloji

Teknolojinin hızla gelişimiyle ve küreselleşen dünyada, serbest piyasa ekonomisinin hayatımıza girmesiyle, yeni alternatiflerin oluşması kaçınılmazdır. Bu alternatifler Hayatımızın içine girerler ve biz de bu durumu kendimiz için avantaja dönüştürerek kullanırız ve aynı zamanda bu alternatiflerin gelişmesine de katkıda bulunuruz.

Yaşam devam ettiği ve var olduğu sürece, insani ihtiyaçlar aynı oranda ve hızla artmaktadır. Önceleri bu ihtiyaçlarımız bu kadar çok değildi ve kısa sürede ihtiyacımız olan her şeyi bizzat giderek yerinde görüp alırdık. Ancak artık durum eskisinden çok farklı, ihtiyaçlarımız eskiye oranla çok arttı, onlara ulaşmak ve sahip olmak normal şartlarda mümkün olmadığı için teknolojik aletleri kullanarak tek bir tuşla birçok ihtiyacımıza ulaşmak artık mümkün. Bunları yapabilmemiz için de bankalar, para transferleri gerçekleştiren kurumlar bize bu konuda yardımcı olmakta. Bunlardan biri de paykasa adı verilen bir para ve alışveriş kartı. Bu makale de paykasa nedir? Ve Paykasa ile havale nasıl yapılır bunları inceleyeceğiz.

Paykasa, internet aracılığı ile yapabileceğimiz tüm alışverişlerimizde kullanabileceğimiz bir alışveriş kartıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, biz alışverişe gitmeden alışverişi bizim ayağımıza getiren teknolojinin içinde kullanabileceğimiz bir karttır. Paykasa diğer kartlara bakıldığında daha kullanışlı ve son derece güvenli oluşu, çok fazla tercih edilme sebebi olmakta ve çok geniş kullanıcı kitlesine ulaşmaktadır. Kullanımı son derece basit ve güvenlidir. Ne kadar para yüklersen o kadar alışveriş yaparsın. Ayrıca bunun yanında en güzel yanı da, kullandıktan sonra işlevi bitiyor. Yani miadı kullanıp bitene kadardır.

Bu kartın risksiz ve güvenli olmasının en önemli yanı da budur. Yurtdışında çok yaygın kullanılan Paykasa artık Türkiye de de kullanılmaya başlandı, kısa zamanda da çok yaygın olarak kullanılacaktır. Türkiye de kullanımı kısa sürede hayata geçecektir. Zaten kredi kartı, para çekme kartı ve bunlarla internetten alış veriş yapan yaygın bir kitle var. Dolayısıyla Paykasa kullanmak, Paykasa ile havale yapmak hiç de zor olmayacaktır. Dilerseniz Paykasa sistemini daha yakından tanıyalım.

Paykasa Nedir?

Paykasa internetten yapacağınız alışverişlerinizi gerçekleştirebileceğiniz son derece kullanışlı ve güvenli bir tür ön ödemeli bir kredi kartıdır. Diğer kullandığımız kredi kartlarında olduğu gibi e-pin sistemiyle geliştirilmiş 16 haneli bir kart numarası bulunmaktadır.

Paykasaya Nasıl Sahip Olacaksınız?

Paykasaya sahip olmanın iki yolu var. Birincisi herhangi bir bankanın ATM sine gidip kartsız işlem yaparak paykasa sahibi olmak. O da şu şekilde yapılmaktadır. Herhangi bir kartınız olmadan herhangi bir banka ATM ne giderek kartsız işlem menüsünden işleminizi yapmak. Ancak ATM ler bunun için sizden ücret talep etmektedirler. Bunun yerine internet bankacılığını kullanarak da yapabilir ve bunun için hiçbir ücret ödemezsiniz. Paykasa ile Havale veya paykasa ile EFT işlemi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ilePaykasa Havale ya da Paykasa EFT yaparsanız ya ücretsiz ya da 1 TL ücret ödemek koşulu ile de yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığını Kullanarak İşlem Nasıl Yapılır?

Bu işlemleri yapmaya başlamadan önce, Paykasa sahibi olmanız gerekmektedir. İnternette paykasa alabileceğiniz birçok aracı kurumlar vardır. Bu kurumlardan biriyle irtibata geçip o kurumdan alacağınız hesap numarasına kurum tarafından belirlenen Paykasa ücret bedelini ister kredi kartı isterseniz havale & EFT yaparak ödüyorsunuz. Ödemenizi gerçekleştirdiğiniz de aracı kurum size bir şifre veriyor ve bu şifreyi girerek işlem yapıyorsunuz. Bundan sonraki işlemleriniz son derece basit. Bu şifre ile ister ATM kullanarak ister internet bankacılığı kullanarak Paykasa ile Havale işlemini gerçekleştiriyorsunuz.

Paykasa Kullanmak Güvenli midir?

Öncelikle şunu belirtmek gerekirse Paykasa kullanmak, Paykasa ile Havale, Paykasa ile EFT son derece güvenlidir. İnternet üzerinden yapacağınız her türlü alış veriş, çevirim içi uygulamalarda, çevirim içi oyunlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ön ödeme sistemidir. Güvenlidir neden? Çünkü kredi kartı numaranızı vermeden her türlü alış verişlerinizi yapabilirsiniz. Her türlü işlemlerinizde kafanız rahat olur. Ayrıca hiçbir şekilde kötü amaçlı kullanıcılar tarafından mağdur olmazsınız.

Bilgileriniz size özeldir ve sizin dışınızda kimse bilgilerinize ulaşamaz. Bu bile tek başına Paykasa kullanmak için geçerli bir gerekçedir. Belli zamanlarda kampanyalardan haberdar olma imkânına sahip olur, bunların ayrıcalıklarını da yaşarsınız. Paykasa avantajları yalnızca bunlarla sınırlı değil. Örneğin iş yapan bir ticarethane sahibisiniz Paykasa ile havale yaparak karşı tarafa para aktarabilir, Paykasa ile havale yapılarak hesabınıza para aktarımını sağlayabilirsiniz.

ATM lerden Paykasa İşlemi Yapılabilir mi?

Şayet internet bankacılığı kullanmıyorsanız, ya da internetten bankaya ulaşamadığınız durumlarda dileğiniz her bankanın ATM sinden Paykasa işlemi yapabilirsiniz. Ancak ATM lerden yapacağınız işlemler için banka sizden cüzi bir miktar para talep etmektedir. Bu ücret ise 4 TL arasında değişmektedir. Paykasa tıpkı kullandığımız kredi kartları gibi 16 haneli numaraya sahip, yine kredi kartlarımız gibi güvenlik kodu bulunmakta ve yine kredi kartlarında olduğu gibi son kullanma tarihi bulunmaktadır. İnternet üzerinden alışveriş yaparken tıpkı kredi kartı bilgilerimizi verdiğimiz gibi Paykasa bilgilerimizi veririz. Kredi kartından farkı Paykasanın ön ödemeli bir kart oluşudur. Her hangi bir durumda ekstra vade farkı ve faiz ödemek söz konusu değildir. Paykasa alacağınız aracı kurumlar bu konuda müşterilerine dilerseniz email, dilerseniz 7/24 telefon ile dilerseniz Messenger, Skype, gibi online canlı müşteri hizmeti de sunmaktadırlar.

Paykasa kullanımı tüm Dünyada ve hızla artmakta olan ülkemizde online ön ödemeli kart sistemi kullanılmaktadır. Teknolojinin olanaklarını yaşamımızın bütün alanında kullanmak bize daha fazla boş zaman kalması anlamına da gelmektedir. Dışarı çıkmadan oturduğumuz yerden Dünyanın birçok yerindeki mağazalara girip dolaşma imkânını fazlasıyla bize sağlamaktadır. Artık birçok alış veriş sitesinin ödeme kısmına girdiğinizde Paykasa ile ödemenizi gerçekleştirebilecek seçeneği göreceksiniz. Site de alış veriş işleminiz bittikten sonra Paykasa kendini imha eder. Dolayısıyla hiçbir risk olmadan son derece güvenli bir şekilde alışverişinizi bitirmiş olursunuz.

Paykasa ile Para Çekebilir miyim?

Ödemelerinizi nasıl yaparsanız yapın, bu ödeme çekme işlemini Paykasa ile rahatlıkla ve güven içinde yapabilirsiniz. Şöyle ki Paykasa para yükleme işleminin sonunda sitenizden Paykasa bakiyenizi isteyebilirsiniz. Bakiyeniz ne kadarsa o kadar size o kadarlık paykasa kart verilir. Bu sahip olduğunuz bakiyeyi yine aracı kurum üzerinden dilediğiniz para birimine dönüştürmeniz mümkün. Paykasa bozdurma denilen bu işlemi aracı kurumunuzda bulunan müşteri temsilcileri aracılığı ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni nesil bir alışveriş ve kart sistemi olan Paykasa hızla hayatımıza girmekte. Kötü amaçlı insanların fazlasıyla bu tür ortamlarda bulunmasını da ortadan kaldıran, daha güvenli ortamlarda daha emniyetli alışveriş ve para aktarma seçenekleri sunarak tüketici tarafında olan bir sistem. Henüz çok yeni bir sistem olması sebebiyle bize yabancı geliyor olabilir. Ancak bizlerde teknolojik gelişmelere paralel bir şekilde yeni yöntemleri öğrenip hayata geçirmekteyiz. Kısa süre içinde Paykasa işlemlerini, alışveriş, çevirim içi sitelerde ödeme, Paykasa ile havale, paykasa ile EFT yaparak bu sistemi de rahatlıkla kullanabileceğiz. 7/24 destek veren firmalar bu konudaki soru ve sorunlarımızı hızla aşmamızda bize yardımcı olacaklar.

Paykasa Alabileceğiniz Bankalar

Paykasa yukarıda da belirttiğimiz gibi ön ödemeli bir kart sistemidir. Bu kartınızı tam güvenli kullanabilmeniz için satın alma işlemini de resmi kurumlardan almanızı öneririz. Paykasa alabileceğiniz bankalar; Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Denizbank, Yapı Kredi Bankası, Finansbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi bankalardan ya da Paykasatr sitesinden, ATM üzerinden Paykasa ile Havale yaparak gerçekleştirebilirsiniz.